Dzieci cały czas rosną, a w tym okresie ich organizm potrzebuje dużej dawki składników odżywczych. Podczas rozwoju niezwykle ważne jest dostarczanie makro i mikroelementów, które zapewnią prawidłowy rozwój. Czasami jednak ciężko namówić dziecko do spożywania odpowiedniej dawki warzyw i owoców, wtedy warto skorzystać z witamin dla dzieci, które oprócz niezbędnych składników, cechują się pysznym smakiem. 

Niedobór witamin u dziecka może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Dzieciom, które cały czas rosną zaleca się przyjmowanie suplementów, które pomogą w uzyskaniu zbilansowanej diety. Skład witamin dla dzieci jest opracowany racjonalny w sposób, który pomaga uzupełnić wszystkie niedobory potrzebnych składników. Stosowanie witamin pod postacią suplementów jest bezpieczne, ale należy je stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Nie można przekraczać zalecanej dawki, ponieważ może spowodować to odwrotny skutek do do zamierzonego. Witaminy w takiej formie są chętnie spożywane przez dzieci, bo można je przyjmować w różnych formach i smakach. Dużą popularnością wśród dzieci cieszy się smak multiwitaminy lub, np. owoców leśnych. 

Brak odpowiedniej ilości witamin w okresie dojrzewania może doprowadzić do negatywnych skutków, takich jak spadek odporności, zaburzenia widzenia, problemów z koncentracją, czy ran w okolicach twarzy i jamy ustnej. Niestety objawów niedoboru witamin u dzieci jest znacznie więcej, dlatego warto zadbać o to, aby dziecko spożywało ich odpowiednią ilość. Oprócz warzyw i owoców warto postawić na witaminy w postaci suplementów, które dostarczą dziecku odpowiednią dawkę substancji potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania.