Strona główna    >>    Programy CISV    >>    Wymiana
Wymiana


INTERCHANGE (WYMIANA)


Jest to dwustronna wymiana między rodzinami, dla dzieci w wieku 12-15 lat. Każda wymiana trwa 14 - 28 dni. Pierwsza wymiana na świecie została zorganizowana w 1961 roku.
Pod względem wartości edukacyjnych wymiana nie różni się niczym od innych obozów CISV, polega jednak na głębszej współpracy miedzy dwoma krajami, których delegaci spędzają cały czas trwania programu u rodzin. Grupowe zajęcia w trakcie wymiany są niezbędnym uzupełnieniem doświadczenia codziennego życia rodziny.  

Wymiana jest podzielona na dwie części - delegacja składająca się z kilku osób jedzie do innego państwa i pod opieką rodziny należącej do CISV poznaje codzienne życie i obyczaje tego kraju. W drugiej części role przyjmowanego i przyjmujących się odwracają. Dzięki wymianie całe rodziny mają możliwość poznania innej kultury oraz bycia aktywnym w lokalnej społeczności CISV.
Wymiana angażuje nie tylko dziecko, lecz całą rodzinę. Sednem tego programu jest przyjęcie pod swój dach zagranicznego uczestnika i udział w lokalnych zajęciach CISV. Dzięki temu wszyscy - dzieci i rodzice - mają możliwość poczuć ducha CISV.


 
Wszystkie prawa zastrzeżone dla CISV Polska