Strona główna    >>    Media o nas
Media o nas

23.07.2012
  -----------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------


22.07.2012.
16.07.2012
Kliknij aby powiększyćWywiad : CISV Polska in TVP3


05.07.2012r

"MIĘDZYNARODOWA EDUKACJA DLA POKOJU W ŚRODKU POLSKI
W czwartek 5 lipca na terenie naszej gminy przebywała 70-osobowa grupa dzieci z 12 krajów całego świata - uczestników globalnej wioski organizowanej przez CISV.
CISV jest niezależną, apolityczną, międzynarodową organizacją non-profit działającą na rzecz pokoju przez edukację dzieci i młodzieży. Jej celem jest wychowanie przez dialog nowego pokolenia ludzi, którzy będą żyć w przyjaźni bez względu na rasę, pochodzenie, język, religię, czy przekonania.
Młodzi goście z Brazylii, Kanady, Danii, Finlandii, Niemiec, Indonezji, Włoch, Meksyku, Norwegii, Hiszpanii, Tajlandii, Stanów Zjednoczonych oraz Polski powitani zostali w Geometrycznym Środku Polski przez Wójta Gminy - p. Krzysztofa Lisieckiego. Natomiast Aleksandra Michalska przedstawiła w języku angielskim krótki rys historyczny na temat Piątku oraz opowiedziała gościom o środowisku i atrakcjach turystycznych naszej gminy.
W Konarzewie, w gospodarstwie agroturystycznym p. Małgorzaty Kubus, dzieci poznały smak tradycyjnego polskiego chleba. Niezapomnianych wrażeń dostarczył też pokaz wypieku chleba.
Na zakończenie pobytu na gościnnej ziemi piątkowskiej zagraniczni goście odwiedzili plantację wikliny Państwa Maciejaków. Po zwiedzeniu plantacji i miejscowego muzeum wikliniarstwa wszyscy z apetytem zjedli pieczone przy ognisku kiełbaski."

http://gminapiatek.home.pl/  

Zapraszamy do galerii zdjęć http://gminapiatek.home.pl/?p=274

Kliknij, aby powiększyć:

Warszawski Seminar Camp z wizytą w Olsztynie 
Wszystkie prawa zastrzeżone dla CISV Polska